İŞTE YENİ YÖNETİM...

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay- Bolu Takip Gazetesi

Ak Parti 7. Olağan Merkez İlçe Kongresi, İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı. Yapılan kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü, eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cihan Başaran, Kamu Sen İl Temsilcisi Erhan Bayram, Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, Memur Sen İl Temsilcisi Ahmet Koçak, ilçe ve belde başkanları ve parti üyeleri katıldı.

Yapılan kongrede oy birliği ile Divan Başkanlığına Recep Uncuoğlu, yardımcılığına Suat Güner, üyeliğe ise Miyase Civan, Emre Kemal Köse, İlhami Akça seçildi.

“ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN”

Divanın belirlenmesinin ardından kongreye tek aday olarak katılan Konak, kürsüye gelerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Konak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ak Parti 7. Olağan Merkez İlçe Kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kongremizin öncelikle Teşkilatlarımız, Bolu’muz, AK Partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Öncelikle Cuma günü trafik kazası geçiren, çok kıymetli yol arkadaşım, dava arkadaşım, değerli il başkanım Nurettin Doğanay’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum. Bugün aramızda olamayan, il başkanımızın saygı ve selamlarını iletiyorum. Sözlerimin başında kurucu Merkez İlçe Başkanımız Metin Yılmaz Başkanıma, Erol Özak Başkanıma, Adil Esen Başkanıma ve bayrağı devir aldığım Ahmet Eker Başkanıma teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte bu dava için gece gündüz çalışan Yönetim Kurulu Üyelerine, bugüne kadar AK Parti davası için hiçbir beklenti içerisinde olmadan, bir nefer olarak hizmet eden Mahalle ve Köy Başkanlarımıza, sandık başkanlarımıza, müşahitlerimize, okul başkanlarımıza, yönetimlerde görev almış yada almamış tüm AK Partili gönüldaşlarımıza, şükranlarımı sunuyorum. Bu Bayrağı taşıyıp da, şu an aramızda olmayan ve ebediyete irtihal eden kardeşlerimize de Allah’tan Rahmet diliyor, onları manevi şahsiyetlerinde yad ediyorum. Bizlere öyle bir güçlü Teşkilat bıraktılar ki, Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım onların bayrağı bıraktığı yerden, bir adım öteye taşıma mücadelesi içerisinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Görevi devraldığımız andan itibaren, sorumluluğu son derece ağır olan bu kutsal davada, beni ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımı, kongrede oy birliği içerisinde seçilmişçesine kucaklayan, her çağrımıza koşup gelen, gerek Teşkilat çalışmalarında, gerekse seçim sathında her daim yanımızda olan, Teşkilat Mensuplarımıza da hassaten teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun.

“BOLU’DA, 127 GÜN SÜREN YOĞUN BİR SEÇİM SÜRECİ YAŞADIK”

Küskünlüklere ve kırgınlıklara son vermek, Partili Partisiz tüm hemşerilerimizi kucaklayarak sürdürmeye çalıştığımız bu görevde, biliyoruz ki istemeden de olsa eksiklerimiz, hatalarımız, kusurlarımız olmuş olabilir. Göreve başlar başlamaz, bir yandan Teşkilat içi çalışmalarımızı hızlandırarak, bir yandan da 31 Mart Yerel Seçimlerinin startını verdik. Cumhur İttifakımızın değerli birleşeni Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları ve Ülkü Ocaklarının verdiği güçle Cumhur İttifakı olarak, Bolu’da, 127 gün süren yoğun bir seçim süreci yaşadık.

Tabiri caizse, kirli ittifaklar ve gizli ortalıkların birleşeni olan karşı taraf, yalanlarla, iftiralarla ve akıl almaz vaatlerle seçim kampanyasını sürdürmüştür. 31 Mart seçimlerinin üzerinden, 11 aylık bir süre geçtikten sonra bugün gelinen nokta ise; bizim bu tespitimizi haklı çıkartmıştır. Bunu, Mesai gözetmeksizin yaptığımız çalışmalarda, Merkez İlçe Başkanlığımıza gelerek,şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla görüşen hemşerilerimizin, şikayetlerinden ve serzenişlerinden çok net görüyoruz. Görüyoruz ki, geçen 11 aylık süreç, Bolu’da Ak Parti belediyeciliğini aratmaktadır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Partimizin kurulduğu ilk günden bu yana bizlere en önemli öğüdü olan “Siyasetin Tek Limanı Ahlaktır” sözünü şiar edinmiş, AK Parti Bolu Merkez İlçe Teşkilatları olarak buradan diyoruz ki; bu sadece kısa bir moladır. 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde, Ak Parti kadrolarıyla, ve Bolu Halkının desteğiyle Bolu Belediyesinde, yeniden AK Partinin Belediyecilik bayrağı dalgalanacaktır. Allah’ın izniyle, bundan da kimsenin zerre Slotbar kadar şüphesi olmasın.

Moral bozmadan, umutsuzluğa kapılmadan, AK Parti Bolu Merkez İlçe Teşkilatı olarak hiç ara vermeden, bir yandan seçimin muhasebesini yaparken, bir yandan da köy köy, mahalle mahalle gezerek, hemşerilerimizle birlikte olduk. İl Başkanımızın, Milletvekillerimizin, İl genel Meclisi Başkanımızın, il Genel Meclisi Üyelerimizin de katılımıyla, Bolu’da Merkez İlçeye bağlı köylerimizin, birçoğunu bugün itibariyle ziyaret etmiş bulunmaktayız.

Sadece seçimden seçime değil, yarın seçim olacakmış gibi yürüttüğümüz bu çalışmalardan, olumlu dönüşler aldığımızı da buradan ifade etmek isterim. Özellikle çiftçilerimizden ve orman köylülerimizden, gelen taleplerin karşılanması için, bizlere büyük destek veren, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin’e, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve üyelerine, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sözlerimin sonunda; Türkiye’nin, terörle mücadeleden ekonomiye, her alanda tarihinin en büyük mücadelelerinden birini verdiği şu dönemde, suni gündemler oluşturmak suretiyle, ülkenin ve Milletin dikkatini dağıtmak, enerjisini heba etmek isteyenlere, asla ve asla fırsat vermeyeceğiz. Bu bağlamda, sınır güvenliğimizi tehdit eden terör gruplarıyla, amansızca mücadele eden kahraman ordumuza muvaffakiyetler diliyorum. Allah’ım o kahramanlarımızın ayağına taş değdirmesin. Başta İdlip’te ve sınır bölgemizde şehit olan bütün kahraman Mehmetçiklerimize, güvenlik güçlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH”

Göz açıp kapayana kadar hızla geçen bu sürecin ardından, bugün Kongremizde, siz değerli dava arkadaşlarımızın, yol arkadaşlarımızın karşısındayız.

Liderimiz tarafından bizlere layık görülen bu şerefli görevin muhasebesi için karşınızda bulunduğumuz bugün sizlerden yeni dönem için de destek istemekteyiz. Bu dava bizim davamızdır, bu yol bizim yolumuzdur. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız SN. Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, bu yol uzun ve ince bir yoldur. Bundan dolayı “İnandığın Yolda Yürü” şiarıyla çıktığımız yeni dönemin; Partimizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın, birlik ve beraberliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, kongremize katılım sağlayarak bizlere güç veren, destek veren misafirlerimize ve AK Partili gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah”

DOĞANAY TELEFONLA BAĞLANDI

Açılış konuşmalarında sona gelinirken, geçtiğimiz gün İstanbul’da trafik kazası geçiren ve omuriliği kırılan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, kongreye telefon ile bağlandı. Doğanay konuşmasında, kongrede bulunamamanın üzüntüsü içinde olduğunu söyleyerek, “Orada olamamanın üzüntüsü içerisindeyim. Dualarınızı yanımda hissettim. Allah hepinizden razı olsun. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Başta kongremize katılan Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı beyefendiye, il koordinatörümüze teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise, “Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız liderimiz siz gönüldaşlarına sevgi ve selamlarını iletiyorum. Konuşmamı iki bölüm olarak tasarladım. Kongre olduğuna göre partimizden bahsetmek istiyorum. İçinde hemen hemen her kesiminde görev yapmaya çalışmış biri olarak bugün karşınızdayım” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Konuşmaların tamamlanmasının ardından delegelerin oy kullanmasına geçildi. Delegelerin oyunu alan Kazım Konak, yeniden merkez ilçe başkanı seçildi. Konak’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde oluşuyor:

Engin Alemdar, Erdem Yılmaz, Haluk Yerlikaya, Basri Gökdemir, Kemal Çalışır, Mehmet Aydınöz, Abdurrahman Doğanay, Ümit Tomurcukgil, Muhittin Özçelik, Levent Kahraman, Bülent Hitit, Arif Esen, Kasım Eraslan, Necmettin Hancı, Yılmaz Akay, Hakan Dursun, Volkan Albayrak, Ersin Yılmaz, Efe Okan Başaran, Ali Yıldız, Özlem Kabadayı, Senem Aydın, Dilek Aydemir, Canan Akbay, Tenzile Kurtaran, Fatma Yılmaz, Filiz Aslan Büyüktopaç, Hatice Akkaya, Hande Güldelen

banner11
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner16

banner14