KAZIM KONAK PROJELERİNİ TEK TEK AÇIKLADI

Şehrimizde bulunan 35 bin üniversite öğrencimizle bunu başaracağız. Bolu’da ilk defa Türk Dünyası Bilim ve Kültür Kurultayı düzenleyeceğiz. Ortak kültüre sahip olduğumuz Türki Cumhuriyetlerimizde yer alan Kazakistan Turan üniversitesi, Can Azerbaycan’da yer alan Bakü Devlet Üniversitesi gibi üniversitelerle birlikte şehrimizin ev sahipliğinde ortak kültürümüzü, değerlerimizi ve sanatımızı ortaya çıkarmanın gayesinde olacağız. Kurultayımızdan çıkan sonuçlar ve çıktılar ile kadim Türk kültürümüzü tüm dünyaya Bolu’dan bir kez daha anlatacağız.

Bu doğal güzelliklerimiz eşliğinde kuracağımız çadırlarda bilim şenlikleri, bilim kampları düzenleyeceğiz. Doğaya hiçbir tahribat vermeden, oluşturmak istediğimiz projemizde ülkemizin çeşitli üniversitelerinden hocalarımız, şehrimizin akademisyenleri, üniversite öğrencilerimiz kuracağımız kamp alanlarında Teknofest’i, Türk kültürünü, inovasyonu, dönüşümü ve kalkınmayı, kodlamayı, sosyal bilimleri, Bolu’nun eşsiz Osmanlı mutfağını ve aşçılığını, edebiyatımızı ve yarınlarımızı konuşacaklar ve tartışacaklar.

Edebiyat, tiyatro ve sinema atölyeleri kuracağız. Okuyan, araştıran ve kültürünü yaşayan, milli değerlerine sahip çıkan şehir olacağız. ‘Kökü mazi’de gözü ati’de’ olan bir geleneğin bugünkü sahibiyiz. Buna göre çalışmalar yapacağız.

TİKA’DA GENÇLERİMİZ OLACAK

TİKA, Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve ‘işbirliği ortaklığı’ anlayışı ile çalışmaktadır. Bu anlayışın temelini uyumlu sürdürülebilir ve çok boyutlu bir işbirliği düşüncesi oluşturmakta, oluşan projelerde gençlerimiz daha etkin yer alacak, yapılan projelerin sunumlarını belli aralıklarla halkımızla paylaşılacak. Türkiye Türkiye’den daha büyük demiştik, dünya 5’ten daha büyük demiştik. Bu doğrultuda yüz akımız olan, 1992'den bu yana 5 kıtada yaklaşık 30 bin projeyi hayata geçiren Türkiye İş Birliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığımızı daha etkin yaşayacak ve yaşatacağız. Gerçekleşen projeleri bilen, mevcudu geliştiren ve yenisini üreten bir vizyon dahil edeceğiz

5000 yıllık Türk tarihi yanında 600 yıllık yönetimi döneminde hoşgörü anlayışıyla gönülleri fetheden Osmanlı devletimizin hüküm sürdüğü topraklarda var olacağız. Orta Avrupa’da Balkanlar’da, Kuzey Afrika’da, Hicaz, Mezopotamya ve Kafkasya’daki medeniyetimizi okumak ve yaşamak için atölyeler düzenleyeceğiz, kültür turları yapacağız. Gençlik projelerine önem vereceğiz.

Bolumuzdan yetişip Türkiye’nin en önemli yerlerinde ticaret yapan, devlet görevi üstlenen dostlarımız, kardeşlerimiz ve birçok iyi yetişmiş insanımız var. Bu insan kaynağımızı belirli aralıklarla özne Bolu olacak şekilde bir araya getireceğiz. Şehrimizde faaliyet gösteren STK’larımız ile vatandaşlarımız ile ve yetişmiş insan kaynağımız ile Bolu diplomasisini oluşturacağız. Bolu için el ele diyerek alınan ortak kararları şehrimizin geleceği için uygulama gayretinde olacağız.

2002 yılında 2.981 olan lisanslı sporcu sayımızı hamdolsun bugünlerde 32.712’ye ulaştrdık. 77 tane milli sporcuya sahibiz. Karaçayır’da oluşturduğumuz spor kompleksimizle birlikte bu sayıyı daha da büyüteceğiz. Gençlerimizin bize verdiği enerji ile 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru durmadan ve yorulmadan ilerleyeceğiz. Geçmişine bağlı geleceğe ışık tutan ve çağa yön veren projelerimizi halkımıza, gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz. Onların da görüşlerini alarak yeni projeler de oluşturacağız.

banner11
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner16